est eng

Värske Kunst.ee 2024/1 vahel on rikkaliku repromaterjaliga illustreeritud erilisa Eesti oksjoniturul läbi aegade kalleimaks kunstnikuks kujunenud Konrad Mägi (1878–1925) elust ja loomingust võrdluses Euroopa kunstiajaloo kaanoniga! Vt: Nils Ohlsen "Konrad Mägi ja Die Brücke Läänemere kaldal – pelgalt kokkusattumus või fenomen?"

 

TOIMETUSELT

(2/2021)


Suvi 2021

Kas see on läbi? Kas see kestab edasi? Kuidas üldse kujuneb ajalugu? Kui pikk samm on astuda uhkusest häbini? Kes julgeb sisalikku kätte võtta? Kuidas kohelda klassikuid, nii elavaid kui ka surnuid? Või mis juhtub siis, kui ühe aegumatu klassiku teost üritada taasaktualiseerida tänapäeva kontekstis, kas läbikukkumine on vältimatu? Kellele üldse "kuulub" revolutsioon, olgu siis tagantjärele edukaks peetud või mitte? Kuidas töötab üksikisiku mälu, kas seda võib usaldada? Ja kas esemed on kuidagi "ehedamad" kui nende jäädvustused?

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida endale KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Siinses numbris küsivad kunsti alal küsimusi Johannes Saar, Kaire Nurk, Stefan Peetri, Kaisa Eiche, Andri Ksenofontov, Margus Tamm, Ingrid Ruudi, Matti Tuomela ja Eik Hermann. Küsimused, küsimused, küsimused…

Püsige lainel! 

< tagasi

Serverit teenindab EENet