est eng

ILMUNUD ON VÄRSKE KUNST.EE 1/2024!

 

Tallinna Fotokuu

Marge Monko (2/2012)

Fotokuu kunstilise juhi Marge Monko tagasivaade poole aasta tagusele festivaliprogrammile, lisaks tulevikuplaanidest.

 

Tallinna Fotokuu eesmärk oli näidata rahvusvahelisel tasemel kaasaja kunsti, aktiveerida siinseid tegijaid ja kohalikku publikut. Saadud kogemuse valguses tundub festivali kava tagantjärele muidugi kõhedaks tegevalt ambitsioonikas. Teist korda enam niimoodi jalaga ust lahti lüüa ei söandaks. Sellises mahus ei oleks see enam võimalik niikuinii, sest Tallinna kui Euroopa Kultuuripealinn projekt ja rahad on selleks korraks otsas.

Mulle nii kunstniku kui korraldajana oli väga heaks kogemuseks Adam Budaki kureeritud rahvusvaheline näitus „Teisele poole“ Kumu kunstimuuseumis. Seda ette valmistades õppisin nüüdisaegse kunsti ja kunstimaailma toimimise kohta päris palju. Rõõmu tegid ka kohalike tegijate ellu viidud huvitavad formaadid – korterinäitused, linnaruumi projektsioonid, programmi kuulunud fotofilmide festival jms.

Käesolev 2012. aasta tuleb siiski toimekas, sügisel toimub Fotokunsti mess, mida korraldame koostöös Temnikova & Kasela galeriiga juba kolmandat korda. Fotokuu uue programmijuhi Kristel Raesaarega käib praegu paralleelselt 2013. aasta festivali planeerimine.

Marge Monko
Tallinna Fotokuu kunstiline juht 2011
www.fotokuu.ee

< tagasi

Serverit teenindab EENet