est eng

Värske Kunst.ee 2024/1 vahel on rikkaliku repromaterjaliga illustreeritud erilisa Eesti oksjoniturul läbi aegade kalleimaks kunstnikuks kujunenud Konrad Mägi (1878–1925) elust ja loomingust võrdluses Euroopa kunstiajaloo kaanoniga! Vt: Nils Ohlsen "Konrad Mägi ja Die Brücke Läänemere kaldal – pelgalt kokkusattumus või fenomen?"

 

TOIMETUSELT

(2/2018)

Kas alguses oli sõna? Või oli alguses siiski kujutis, mida tuli alles sõnadesse seada? Kas kunstiteos on "harjumatu" objekt või peaksime kunstina käsitlema pigem seda, mida oleme alati kunstiks pidanud? Kas kunstil võivad olla geograafilised piirid või on üks kunstnik siiski ikka ja jälle n-ö transnatsionaalne subjekt, kelle jaoks pole vahet, kas kunstiteos on eksponeeritud tema kodumaal või kaugel välisriikides?

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida endale KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Siinses suvenumbris küsivad kunsti alal küsimusi Marek Tamm, Oliver Laas, Hanno Soans, Maarin Mürk, Juha-Heikki Tihinen, Otso Kantokorpi, Sandra Jõgeva, Carl-Dag Lige, Kaire Nurk, Elnara Taidre jt. Küsimused, küsimused, küsimused… 

Püsige lainel!

< tagasi

Serverit teenindab EENet