est eng

ILMUNUD ON VÄRSKE KUNST.EE 2/2024!

 

TOIMETUSELT

(1/2021)

On's melanhoolia tuleviku suhtes midagi loogilist? Kriisiajad toovad ju kõige muu hulgas alati kaasa teatava võimetuse kujutada ette paremat tulevikku, praegune koroonakriis pole siin erandiks. Ent ka minevikuga pole asjad alati lõpuni selged. Kuidas saab nostalgiat tunda sellise aja suhtes, mis enam iial tagasi ei tule ja meist samm-sammult ainult kaugeneb? Mida üldse õpetab meile kunsti lähiajalugu? Kas liikuda edasi koos nostalgiaga või nostalgiata?

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida endale KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Siinses numbris küsivad kunsti alal küsimusi Annika Toots, Johannes Saar, Maarin Mürk, Eha Komissarov, Annika Räim, Tiiu Parbus, Hedi Rosma, Elnara Taidre, Santa Hirsch, Harry Liivrand, Mari-Liis Vanem, Indrek Grigor ja Mai Levin. Küsimused, küsimused, küsimused…

Püsige lainel! 

< tagasi

Serverit teenindab EENet