est eng

"Utoopilisemad soovid nägid ette, et tulevikus kahaneb vajadus töötamise järele pea olematuks ning inimestel on järjest rohkem vaba aega. Vabadus töökohustustest soodustab aga kollektiivseid koostegemisi, reisimist jms tegevusi, mis nõuavad ka uusi ruumilisi lahendusi, et see kõik sujuvalt toimiks." – Aleksander Zahharov, "Paberarhitektuur ja plaanimajandus" (1/2023)

 

Toimetuselt

(1/2023)

Kevad 2023

Sõda Ukrainas on juba aasta aega mõjutanud elu ka Eestis, nii et oleks viimane aeg uurida, kuidas läheb kapitaalremonti läinud Tallinna Kunstihoonel oma uues ajutises asukohas – peamiselt venekeelse elanikkonnaga Lasnamäe linnaosas asuvas paviljonis. Mis tunne on üldse olla noor kunstnik Eestis? Mis saab lõpuks neist armsatest olenditest – tulevased pidulikke kõnesid pidavad presidendid või järjekordsed lisandused pettunute armeesse? Kuidas muutub kunst ajas ja arusaamine teemadest, millega kunstnikud peaksid tegelema. Ja kas selleks, et mõista olevikku, on vaja ilmtingimata süüvida minevikku kirjeldavatesse lugudesse?

Hoiate käes kvartaliajakirja KUNST.EE värskeimat numbrit. Küsimusi püstitavad Regina Mets, Tamara Luuk, Aksel Haagensen, Kaire Nurk, Mare Mikoff, Sandra Jõgeva, Erik Alalooga, Aleksander Zahharov, Andreas Trossek, Francisco Martínez, Liisa Kaljula, Erkki Luuk, Ann Mirjam Vaikla, Marge Monko, Paul Kuimet ja Stefan Peetri.

Püsige lainel!

< tagasi

Serverit teenindab EENet