est eng

Värske Kunst.ee 2024/1 vahel on rikkaliku repromaterjaliga illustreeritud erilisa Eesti oksjoniturul läbi aegade kalleimaks kunstnikuks kujunenud Konrad Mägi (1878–1925) elust ja loomingust võrdluses Euroopa kunstiajaloo kaanoniga! Vt: Nils Ohlsen "Konrad Mägi ja Die Brücke Läänemere kaldal – pelgalt kokkusattumus või fenomen?"

 

Toimetuselt

(1/2023)

Kevad 2023

Sõda Ukrainas on juba aasta aega mõjutanud elu ka Eestis, nii et oleks viimane aeg uurida, kuidas läheb kapitaalremonti läinud Tallinna Kunstihoonel oma uues ajutises asukohas – peamiselt venekeelse elanikkonnaga Lasnamäe linnaosas asuvas paviljonis. Mis tunne on üldse olla noor kunstnik Eestis? Mis saab lõpuks neist armsatest olenditest – tulevased pidulikke kõnesid pidavad presidendid või järjekordsed lisandused pettunute armeesse? Kuidas muutub kunst ajas ja arusaamine teemadest, millega kunstnikud peaksid tegelema. Ja kas selleks, et mõista olevikku, on vaja ilmtingimata süüvida minevikku kirjeldavatesse lugudesse?

Hoiate käes kvartaliajakirja KUNST.EE värskeimat numbrit. Küsimusi püstitavad Regina Mets, Tamara Luuk, Aksel Haagensen, Kaire Nurk, Mare Mikoff, Sandra Jõgeva, Erik Alalooga, Aleksander Zahharov, Andreas Trossek, Francisco Martínez, Liisa Kaljula, Erkki Luuk, Ann Mirjam Vaikla, Marge Monko, Paul Kuimet ja Stefan Peetri.

Püsige lainel!

< tagasi

Serverit teenindab EENet