est eng

Värske Kunst.ee 2024/1 vahel on rikkaliku repromaterjaliga illustreeritud erilisa Eesti oksjoniturul läbi aegade kalleimaks kunstnikuks kujunenud Konrad Mägi (1878–1925) elust ja loomingust võrdluses Euroopa kunstiajaloo kaanoniga! Vt: Nils Ohlsen "Konrad Mägi ja Die Brücke Läänemere kaldal – pelgalt kokkusattumus või fenomen?"

 

Toimetuselt

(2/2012)

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida enesele KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kandes edasi almanahhi Kunst traditsiooni, mis hakkas ilmuma 1958. aastast, on KUNST.EE kahtlemata olnud prestiiĆŸseim kunstikriitika, lähikunstiloo ja kunstiteooria avalik platvorm üle kogu riigi. Ilmudes kvartaliajakirjana alates 2000. aastast ja alates 2009. aastast osaliselt kättesaadavana ka internetis, on ajakiri praegu astumas järgmist loogilist sammu, selleks et ulatuda suurema lugejaskonnani Baltimaade, Skandinaavia ja Venemaa regioonides. See tähendab, et alates 2012. aastast trükitakse KUNST.EE-d kakskeelse kvartaliajakirjana, mille materjal on lugejatele antud nii eesti kui inglise keeles. Eeldades, et globaliseeruvas maailmas ei ole enam olemas sellist asja nagu "provintsiaalsus", sest puudub kindel "keskus", mis selliseid tooreid hinnanguid õigustaks, on ehk aeg mõelda taas kord "regionaalselt".

Niisiis, selles numbris järgmised teemad. Mis saab Eesti Kunstiakadeemiast? Mida arvavad maalikunstist Kaido Ole ja Urmas Pedanik? Kuidas jagab Ene-Liis Semper enda aega teatri- ja videokunsti vahel? Mis on toimunud kunstigaleriides viimase poolaasta jooksul? Mis uudist ja mis kunstiraamatuid lugeda? Ja boonusena kodumaa lugejatele on väljaande juures eestikeelne KUNST.EE erilisa, mis on pühendatud Tallinna Fotokuule.

Püsige lainel.

< tagasi

Serverit teenindab EENet