est eng

KEVADNUMBER VEEL JAEMÜÜGIS! "Ühelt poolt tunnistus, et kunstnik on kerjus, kes sisuliselt maksab riigile peale kunsti eest, s.t võimaluse eest kunsti teha – see sõnum öeldi Eestis väga selgelt välja just nullindatel naiskunstnike poolt." – Eha Komissarov: "Nullindad on teema, mida on väga raske brändida." (KUNST.EE 2/2021)

 

TOIMETUSELT

(1/2013)

 

Talv/kevad 2013

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida enesele KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Niisiis, selles numbris järgmised teemad: Mida teha meie kaasaegse kunsti tõepoolest vähese populaarsusega? Mida jääb väheks – hooneid, inimesi või tegevusi? Mis on üldse avalik kunst? Kas maali teatris näeb rohkem inimesi kui maali kunstigaleriis? Kuidas on sel juhul krüptilise postkontseptuaalse teosega, mis paikneb pööningul? Mida saab "teha" üks kunstipreemia kunstipraktika jaoks? Mis on fotograafia roll tänapäeva kunstiturul? Miks on oluline mõista modernismi rolli selles (turu)situatsioonis?

Mis on toimunud kunstigaleriides lähikuude jooksul? Mis uudist ja mis värskemaid kunstiraamatuid ning katalooge lugeda? Ja boonusena meie lugejatele on väljaande juures seekord erilisa, mis on pühendatud Hobusepea galeriile, kel täitus tänavu jaanuaris kümnes tegutsemisaasta.

Nii et lugege kümneni, hingake sügavalt sisse, ja läksime.

< tagasi

Serverit teenindab EENet