est eng

Värske Kunst.ee 2024/1 vahel on rikkaliku repromaterjaliga illustreeritud erilisa Eesti oksjoniturul läbi aegade kalleimaks kunstnikuks kujunenud Konrad Mägi (1878–1925) elust ja loomingust võrdluses Euroopa kunstiajaloo kaanoniga! Vt: Nils Ohlsen "Konrad Mägi ja Die Brücke Läänemere kaldal – pelgalt kokkusattumus või fenomen?"

 

TOIMETUSELT

(1/2014)

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida endale KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Niisiis, selles numbris järgmised teemad: Institutsioonid – on need sinu tervisele head või halvad? Kas on mingit vahet, kui institutsioone juhivad "noored" või "vanad" inimesed? Mis ühendab Dénes Farkast ja Krista Mölderit? Kellega või millega on ühenduses Kiwa? (Mitte millegagi? Kuidas nii?!) Mis hoiab Kristi Kongil hoogu sees? Mis küll võiks August Künnapu ja Nikolai Kormašovi vahel ühist olla? Lisaks küsimus, mis on toimunud kunstigaleriides ja muuseumides lähikuude jooksul? Mis uudist ja milliseid värskemaid kunstiraamatuid ning katalooge lugeda? Ja nõnda edasi.

Püsige lainel!

< tagasi

Serverit teenindab EENet