est eng

TÄHELEPANU!
Toeta sümboolse summaga Eesti vanima kunstiajakirja ilmumist, 65 aastat tagasi alustatud kunstiteaduslikku valgustustööd!
Kunsti on hea vaadata ja kunstist on huvitav lugeda!

 

TOIMETUSELT

(2/2014)

Öeldakse, et kunst on suurem kui elu, ent see on vaid üks põhjuseid, miks hankida endale KUNST.EE, kvartaliajakiri, mis on pühendatud nüüdiskunsti ja visuaalkultuuri eri aspektidele Eestis. Kõik teised põhjused on enamasti juba väga konkreetsed, kutsudes lugejat kunstiteosesse süvenema, kunstnikule järgnema ja tulemuste üle kriitiliselt aru pidama.

Niisiis, selles numbris järgmised teemad: nn protsendiseadus – mis tehtud, mis teoksil ja millised uued kunstiteosed on nüüdsest rikastamas meie avalikku ruumi? Kas Eesti kunstimaailm vajab põlvkonnavahetust või lihtsalt rohkem põlvkondadevahelist koostööd? Milline on eesti maalikunsti hetkeseis? Mis võiks küll ühendada Jevgeni Zolotkot ja Katrin Koskaru? Kultuuritehas Polymer (2002–2014) on nüüd ajalugu, kuid mis seal õieti juhtus? Lisaks küsimus, mis on toimunud kunstigaleriides ja muuseumides lähikuude jooksul. Mis uudist ja mis värskemaid kunstiraamatuid ning katalooge lugeda? Ja nõnda edasi…

Püsige lainel!

< tagasi

Serverit teenindab EENet